BallinaAKTUALETë ndryshmeDemba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë

Demba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë

 

Demba Ba: Jam musliman, se ndërroj me asgjë

 

Sulmuesi senegalez i Chelseat, Demba Ba ka deklaruar se ka ardhur në Chelsea për të luajtur në këtë skuadër e jo për të qenë rezervë.

Ba tha se ndryshon shumë nga Torres në stil, por ai beson në vetveten e tij. Kudo që kam luajtur kam qenë në fillim si zgjedhje e dytë në sulm. Por unë kam besim në vetvete. Futbolli është pjesë e madhe e jetës time, por nuk është gjithçka. është një sport popullor në gjithë botën por se kuptoj se pse shpesh ndodhë dhuna dhe çmendurit rreth lojës. Për mua më me rëndësi se futbolli është shëndeti dhe njerëzit që janë pranë meje.

Unë jam një musliman i devotshëm. Feja mua më udhëzon që të mbajë këmbët në tokë, të jem i ndershëm. Për fenë time lë të gjitha, edhe futbollin” deklaroi Bemba Ba./indeksonline/

 

www.islamifejaevertete.com

 

Artikulli paraprak
Artikulli tjetër

Must Read